test

Detaylı bilgi için, bizi arayın
 0 212 251 45 50 

Fazla Mesai Yönetimi

Kısaca fazla mesai olarak adlandırılan Fazla çalışma ve fazla süreler ile çalışma konusu çalışma hayatını düzenleyen kanun ve eklerinde en fazla önem verilen, üzerine en fazla tartışmaların olduğu ve doğru yönetilmediği takdirde büyük cezalar doğuran bir konudur.

Dakika, bordro hesaplamalarına ilişkin fazla çalışma ve fazla süreler ile çalışmayı doğru bir şekilde hesaplayabildiği gibi aynı zamanda İK departmanlarını ve operasyonel olarak planlama yapılmasına gerek duyulan departmanları fazla mesai yönetimi modülü ile destekler.

Bu sayede kim, ne zaman, ne kadar süreyle, hangi amaçla fazla mesai yapmış ve bunun şirkete maliyeti ne olacak sorularına cevap verebilir.

Mesai Yönetimi Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Fazla mesai modülü evrak takibini nasıl kolaylaştırır?

Dakika programı fazla mesaileri öncelikle zaman olarak planlamanıza yardımcı olur. İçerisindeki takvim ile hangi personelin hangi tarihlerde ve ne kadar süre ile fazla mesai yaptığını takip edebilirsiniz. Fazla mesai talebi yapan personelin yöneticisine bu isteğini ileten bir otomatik mail gelecektir, ilgili yönetici fazla mesai talebine olumlu cevap verdiğinde, talebi yapan personele mail ekinde fazla mesai kullanımına ilişkin form ile birlikte bir cevap maili gelecektir. Formun çıktısını alan personel ilgili imzaları tamamladıktan sonra IK departmanına ileteceği form ile fazla mesaiye ilişkin dökumantasyon kısmı tamamlanmış olacaktır.

Fazla mesai modülü ile başka hangi noktaları kontrol edebilirim?

Fazla mesainin talep edilmesi ve onaylanması ile birlikte, ilgili verilerin puantaj kartına işlenmesi ve bordro hesaplamalarına konu edilmesi, fazla mesailerinize ilişkin maliyetlerinizi görebilmenizi sağlar. Bunun dışında birçok şirkette, bordroya yansımayan ancak sadece fazla mesailer ile birlikte verilen bazı hakların da Dakika programında takip edilmesi mümkündür. Fazla mesai sebebi ile taksi kullanımı, fazla mesai sebebi ile verilen yemek hakkı, fazla mesai sebebiyle ödenmesi gereken ücret yerine personelin serbest zaman talep etmesi gibi unsurlarda Dakika programının içerisinde takip edilebilir.

İzin Yönetimi

Tüm İzinler Kontrol Altında

Çalışanınız izin talep ettiğinde yöneticisi onaylasın, Dakika tüm izin takibi ve raporlamalarını sizin için yapsın

İzin Yönetimi

Bordro Hesaplama

Tek Tıkla Bordrolar Hazır

Değişen kanuni parametreleri takip etme derdi olmadan bordro ve yasal raporlarınızın hazırlanmasını Dakika’ya bırakın

Bordro Hesaplama

dakika mobil logo