Özlük Yönetimi

Özlük bilgilerini, personelinizin ayakkabı numarasından fotoğrafına kadar istediğiniz kadar alan tanımlayıp kaydedin.

Personel Özlük Yönetimi Hakkında En Çok Sorulan Sorular

“Kimin, hangi verileri görebileceğine karar verebilir miyim?”

Erişim Sınırlamaları Özlük bilgilerinin şirket içinde saklanması için bu bilgilerin tamamı en az bir ya da iki departman ile paylaşılmak zorunda. Fakat Dakika sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkıyor. Dakika ile özlük bilgileri de dahil olmak üzere tüm verileriniz yüksek güvenlikli Data Center'larda saklanmakta; erişim izinleri ise sizin belirleyeceğiniz departman, kişi ya da herhangi bir departmandaki bazı özellikli kişilere verilebilir, hatta gerekiyorsa tamamen erişime kapatılabilecek şekilde bile tanımlanabilir. Hiyerarşik olarak tanımlanabilen erişim sınırlandırma seviyeleri, yönetici personel tarafından gerektiğinde kolayca değiştirilebilir.

“Yedekleme yapmama gerek var mı?”

Otomatik Yedekleme Dakika, verilerinizi her saat başı yedekler. Bu yedekler farklı coğrafi noktalara konumlandırılmış, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Standardına uygun şekilde yedek sunucularda da muhafaza edilir. Sistem ve içindeki veriler yüksek güvenlikli ortamlarda yedeklendiği için yedek almaya ihtiyacınız yoktur.

“Tüm personel özlük bilgilerimi Dakika'dan takip edebilir miyim?”

Sınırsız Sayıda Alan Tanımlama Dakika Personel Yönetimi çalışanlarınıza ait gerekli tüm bilgilerin tek noktadan erişilebilir olmasını sağlamak için, dilediğiniz kadar yeni alan tanımlanmasına olanak sağlar. Çalışanların diplomalarından, sertifikalarına; performans değerlerinden, eğitim kayıtlarına hatta ayakkabı numaralarından, tulum bedenlerine varıncaya dek gerekli olabilecek tüm bilgileri Dakika'ya takip edebilirsiniz.

“Özlük bilgilerini raporlayabilir miyim?”

Esnek Raporlama Dakika'nın Esnek Raporlama özelliği ile sistemdeki tüm bilgileri raporlayabilirsiniz. Hangi alanların rapora gelmesini istediğinizi belirleyin; Dakika tanımladığınız verileri göz önünde bulundurarak raporunuzu hazırlasın. Rapor kriterlerini sonra kullanmak üzere saklayabilir ve aylık veya haftalık olarak bu raporları indirebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Esnek Raporlama sayfasını inceleyebilirsiniz.

“Değişimleri gözlemleyebilir miyim?”

Tarihsel Veri Saklama Veriler Dakika'da tarihsel olarak depolanır. Herhangi bir veri girilirken aktif olduğu zaman aralığı belirtilir. Örnek olarak, bir maaş verisini ilgili ayın 10'undan itibaren geçerli olacağını belirtebilir ya da herhangi bir personelin maaş değişiklik tarihlerini geçmişe dönük şekilde raporlayabilirsiniz. Kontrol Raporları Karşılaştırmalı rapor seçenekleri ile geçen ay ile bu ay arasında değişen ne gibi değerler olduğunu görebilir ve bu raporları kontrol süreçlerinizde kullanabilirsiniz. Personelinize ilişkin bilgilere dilediğiniz zaman erişim ve denetim halinde olabilirsiniz.