Teşvik Yönetimi

Siz hangi personelinizi hangi teşvikten yararlandırmak istediğinizi seçin, Dakika tüm işlemleri otomatik olarak yapsın.

Teşvik Yönetimi Altyapısı Hakkında En Sık Sorulan Sorular

SGK teşviklerindeki şartlardan ortalama sigortalı sayısını sorunsuzca hesaplayabilir miyim?

Dakika programı SGK teşviklerinden yararlanma şartlarından takip edilmesi ve raporlanması en zahmetli olan ortalama sigortalı sayısı hesabını, otomatik olarak yapabilmektedir. Sunduğu rapor sayesinde hangi personel ilgili ay teşvikten yararlanmalı, hangi personel teşvikten ilgili ayda yararlanmamalı veya hangi personeller tercihli olarak yararlanmalı gibi sorulara net cevaplar verebilmektedir.

Yürürlükteki tüm SGK teşviklerini Dakika programında kullanabilir miyim?

Dakika programı sürekli güncellenen ve canlı tutulan alt yapısı sayesinde yürürlükte bulunan tüm SGK teşviklerini uygulayabildiği gibi, yeni yürürlüğe giren SGK teşviklerinin uygulama ve hesaplama mantığına kolayca adapte olabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Emekli (Teşviksiz), 5510, 14857, 25510, 6111, 6486, 5746, 4691, 4447, 5615 kanunlarına ilişkin teşvikler, İSG kanunu ve İşsizlik Sigortasından doğan teşvikler ile İŞKUR tarafından düzenlenen iş başı eğitim programı teşviki gibi geniş bir mevzuat bilgi yapısına sahiptir.

Teşviklerin yanlış uygulanması bir maliyet riski oluşturuyor. Dakika bu riski ortadan kaldırıyor mu?

Dakika programındaki tüm SGK teşvikleri, ilgili kanun ve kanun ekleri ile belirlenmiş olan hükümlere uygun çalışmaktadır. Teşvikler uygulanmadan önce yazılım ekibi tarafından ve yazılım ekibinin testinden sonra da bordro uzmanları tarafından test edilmekte olup, ilgili konuda alanında uzmanlaşmış kişilerin görüş ve önerileri ile de desteklenmektedir. Tüm bu süreç, riski minimize etmekte ve Dakika’nın sunduğu rapor ve hesaplamaların doğruluğunu garantilemektedir.